Wciśnij enter, aby wyszukać, lub esc, aby zakończyć.


To jest archiwum bloga MateuszMazurek.pl. Ten blog nie jest już przeze mnie rozwijany, ale zostawiam jego treść, bo część wpisów jest ponadczasowych i nadal aktualnych. Miłej lektury 🙂

Korzystam i polecam

W tym miejscu krótko opisuję narzędzia, usługi i oprogramowanie, które wykorzystuję swojej codziennej pracy. To taka zakładka na blogu, którą chaiłbym widzieć także na innych blogach, które odwiedzam jako czytelnik. Zawsze interesuje mnie warsztat innych osób, więc na z przyjemnością dzielę się z Tobą swoim warsztatem. Mam nadzieję, że któreś z polecanych narzędzi może Cię zaciekawić i zainspirować.

Linki do niektórych narzędzi są linkami afiliacyjnymi. Oznacza to, że Ty rejestrując się z mojego linka nic nie tracisz, a ja otrzymuję niewielkie wynagrodzenie (lub zniżkę na usługi). Oczywiście polecam tu tylko usługi z których sam korzystam, które dokładnie przetestowałem i które mogę Tobie polecić z czystym sumieniem.

WhitePress – content marketing

WhitePress Kompleksowa platforma do prowadzenia działań content marketingowych i ePR. Ogromna baza portali, stron i blogów internetowych (ponad 3000!), na których można zlecić publikację własnych artykułów. Dodatkowo możliwość publikowania tzw. eksperckich artykułów gościnnych, oraz publikacji notek prasowych. Duży wybór stron, duże zróżnicowanie cenowe i jakościowe.

link: www.whitepress.pl

SEMSTORM – monitoring i analizy SEO/SEM

SEMSTORM Wszechstronne narzędzie do analizy widoczności strony w wynikach organicznych Google i AdWords. Analiza i monitoring własnej strony, porównania z konkurencją, wyszukiwanie słów kluczowych z potencjałem i wiele wiele innych narzędzi, które pozwalają spojżeć na SEO z szerszej perspektywy.

link: pl.semstorm.com

Themeforest – szablony stron, motywy WordPress

themeforest Bogata baza szablonów stron w cenach od kilku do kilkudziesięciu dolarów za szablon. Duży wybór wysokiej jakości motywów do WordPressa i innych popularnych CMS. Moim zdaniem każdy znajdzie tam coś dla siebie. Tak, szablon tego bloga też jest stamtąd.

link: themeforest.net

TextBookers – copywriterzy, zlecanie tekstów

textbookers Platforma na której zlecisz pisanie treści na swoje strony/blogi czy na potrzeby content marketingu. Możliwość wyboru jakości zlecanych tekstów, od prostych treści po eksperckie artykuły. Jedna faktura i brak konieczności „dogadywania szczegółów” z każdym Copywriterem osobno.

link: www.textbookers.com

wFirma – fakturowanie i księgowość online

wfirma Narzędzie do fakturowania i księgowości online. Proste, niedrogie i rozwijane od lat. Posiada wszystko czego potrzebuję od tego typu usługi. Ciekawą opcją jest API, które pozwala na integrację z różnymi usługami i automatyzację procesu wystawiania faktur.

link: www.wfirma.pl

DigitalOcean – serwery VPS

Szybkie, sprawdzone i stosunkowo tanie serwery VPS dla prostych blogów na WordPressie i bardziej wymagających stron www. Zwycięzca mojego testu VPSów. Bajecznie prosta instalacja i zarządzanie serwerem, oraz ogromna baza wiedzy na temat konfiguracji i zarządzania serwerami na stronie.

link: digitalocean.com

Webh – polskie serwery VPS

Polska firma oferująca przystępne cenowo, szybkie serwery VPS zlokalizowane w Łodzi, które przetestowałem tutaj. Genialny, przyjazny i pomocny support, który rozwiązuje problemy i doradza z prędkością światła.

link: webh.pl